29 Şubat 2008 Cuma

İsmim Gülsima


Gece babannem ve Hacer halam bizimle birlikte kaldı hastanede. Gece hiç uyumadım. Annemin dinlettiği Yasin-i Şerif biraz rahatlattı beni. Sanki bu sesi biryerlerden hatırlar gibi oldum.


Bu sabah dayım da Bursa'dan geldi beni görmeye. Amcam henüz gelemedi. Rize'de okuyor şu anda. Onun yolu biraz uzak. Ve hastaneden çıktık. Babam bana lego almış annem dedi. Ama ben daha nasıl oynayacağımı bilmiyorum ki.. Rahmi amcamın aldığı güllü pastaya babamla teyzem benim adımı yazmışlar.Akşam evimiz tıklım tıklım doluydu. Herkes beni merak ediyordu. Ama ben hep uyudum, gözlerimi görmek istediler ama açmadım. Melek arkadaşlarımla huzur içinde oynuyordum o sırada. Arada beni güldürüyorlardı.Mustafa dayım kulağıma ezan okudu ve adımı söyledi. Annemle babam adımı "Gülsima" koydular. Anlamı "gülyüzlü" demekmiş. Ayrıca "gül" Peygamber Efendimiz'i simgelediği için de annem bu ismi çok sevmiş. İnşallah ben de ismime layık olabilirim..


28 Şubat 2008 Perşembe

Hoşgeldim Dünya'ya

28.02.2008 tarihinde Dünya'ya gözlerimi ilk açtığımda hemşirenin anneme saat 20.35 dediğini duydum . Ve ben dünyaya gelmiştim. Annemin hayatındaki en mutlu günüydü o gün. Birazcık sıkıntı versem de onun ve babamın yüzündeki memnuniyeti görmek dünyalara değermiş.

Babamla da ilk olarak hemşirenin kucağında yıkama odasına giderken karşılaştım. Onu ilk gördüğümde ilk defa baba olan babamın heyecanını hissederek dikkatlice bakmaya başladım ona. O da bu bakışlarımı görmüş olacak ki sürekli beni ilk gördüğü anı söylüyor herkese.

İlk gün bütün sülaleyi topladım hastaneye. Çok mutluyduk hepimiz. Mustafa dedem benim ilk resmimi çekti. Çok da güzel poz vermişim:)

Hoş gelmişim Dünya'ya..

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails