30 Haziran 2008 Pazartesi

İlk Söylediğim Sözcük

Bugün annem bana sabahtan beri bir kelime tekrarladı. O kelimeyi tekrarlarken hep ağzının içine dikkatlice bakıyordum. Ağzını nasıl açıp nasıl kapadığını izliyordum öğrenmek için. Sürekli tekrarladı öğrenmem için. İlk başlarda söylemeye çalışsam da bir türlü dilimi döndüremiyordum.

 


Sonra akşam tekrar çalıştırdı annem beni. Babannem de vardı yanımda bu sefer. Ağzımı açtım kapadım o kelimeyi söylemek için. Sonunda dil hareketini de yapabilmeyi başardım. Ve O kelimeyi söyledim. Annem ve babannem çok ama çok sevindi Babannem beni okumaya başladı nazar değmesin diye Sanırım söylediğim kelime onlar için çok önemliydi. İlk olarak "ALLAH" demiştim.

10 Haziran 2008 Salı

İlk Döndüğüm Gün

Bugün ilk defa dönmeye başladım. Neredeyse bir haftadır sağ tarafıma doğru yatıyorum ama dönmeyi bir türlü başaramıyordum. Anneannemlerdeyken teyzem beni bir kaç defa tekerlek gibi yuvarladı:) Annemin içi gidiyordu kolum çıkacak diye ama benim çok hoşuma gidiyordu:) En sonunda tam eve geleceğimiz gün dönmeyi başardım. Annem ilk dönüş sahnemi göremedi, diğer odadaydı sanırım. Anneannemin "koş Fethiye koş, döndü" dediğini duydum. Sonra onun yanında bir kere daha döndüm. Herkes çok sevindi.

Şimdilik sadece sağ tarafıma dönüyorum. Sol tarafıma dönmek aklıma gelmiyor. Babam dönme anımı kameraya çekmek istiyor ama ben ona poz vermek istemiyorum. Sonra da beni kendi döndürüyor:)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails