30 Nisan 2010 Cuma

Kahvaltı Tabağı

Gülsimamızı kahvaltıya özendirmek maksadıyla şirin bir kahvaltı tabağı hazırladık bu Pazar. Bizimki ilk önce burun olan cevizi attı ağzına ama yutamadı maalesef. Patates ve yumurtaları yedi ve doydu. Peynirlere yer kalmadı sanırım:)



24 Nisan 2010 Cumartesi

Çilekli Yoğurt

Bugün minik kuşumla çilekli yoğurt yaptık. Tadı çok da güzel oldu. Bizimki kendisi yaptığı için yemeye önce çok heveslendi ama maalesef bitirmedi. Çilekli yoğurdu yapmak isteyenlere tarifini verebilirim:


4-5 adet çileği blenderdan geçirin ve sıvı hale getirip yoğurdun içine katın. İçerisine biraz da pudra şekeri katıp rengi açık pembe oluncaya kadar karıştırın. Tadına bakıp biraz daha şeker ilave edebilirsiniz. Çok nefis oluyor.Kızım da görüntüye bayılmış sanırım, daha yemeden dilini çıkarmış:)

























Elleri de hafiften kirlendi ya silmem için uzatıyor hemen "anne ellerim yapış yapış oldu" diyerek. Babannesine benzemiş bizimki temizlik konusunda:) Üzerinde de Kayyu’nun tişörtünü görüyorsunuz, dayısı almış hediye olarak. Çok sevindi yavrucuğum. Dün 23 Nisan tatilinde gelip bizi çok sevindirdiler.


LinkWithin

Related Posts with Thumbnails