27 Temmuz 2010 Salı

2010 Tatilimiz

Bu sene Temmuz ayında Armutlu'ya annemlerin devremülküne gittik. Çocuklar için gerçekten çok güzel bir yer. Her şey düşünülmüş. Deniz, havuz, oyun parkları, lunapark, vs. Gülsima'nın suyla oynamasını sevdiğini biliyorum ancak denize ya da havuza girmede tereddüt yaşar mı diye merak ediyordum. Geçen sene 1,5 yaşındayken babasıyla birlikte denize girmişti ama bu sene daha bilinçli olduğu için acaba korkar mı diye düşünüyordum. Öncelikle ona suyu sevdirmemiz gerekiyordu. Ve ona DİNO ismini koyduğumuz sevimli bir simit aldık:) Ve evdeki küvette suya alışma ve ayak çırpma çalışmaları yaptık.


Baktım ki minik kuşum suyu seviyor gerçekten. Denize ve havuza hazır hale geldi:)


Önce denize girdik. Geçen sene de girmişti çok hoşuna gitti. Kumlarla oynamak daha çok eğlendirdi ama:) (Ancak resim çekmeyi unuttuk maalesef)


Daha sonra havuza girelim dedik


ve...
hazırlandık..


Bone takmak çok hoşuna gitti. Hatta, "kızım takmasak mı acaba" dediğimde "Bonesiz havuza girilmez" demesin mi:) Şaşırdım kaldım valla:)

a


Çok eğlendi yavrucum. Hatta bir ara yanında yokken kendi başına kaydıraktan kayıp cumburlop suya düşmüş. Ama kafasının suya girmesinden çok keyif almış:)

Diğer günlerde de epey bir eğlendi yavrucum..
İşte güldüren aynalar:

Burada da gözlük ve şapkasıyla akşam sefası yapıyor:)


Vee apartmanın içinde asansörü çağır kızım dediğimizde "asansööör gel" derken:)


Velhasıl kelam, güzel bir tatil geçirdik:)

Kaptan Kaba Kaşıkla TaşımaMontessori Eğitimi'nde gördüğümüz Kaptan Kaba Kaşıkla Aktarma çalışmasını denemek istedik Gülsimayla. Kaşık kullanmasını, el ve göz koordinasyonunu daha iyi sağlamasını ve bağımsız olarak işyapmasını öğretici bir çalışmaydı. Öncelikle yukarıdaki gibi bir düzenek hazırladık. Kasenin bir tanesine nohutları koyduk. Diğerini de boş bıraktık. Ve bir de kaşık tabiiki. Minik yavrum önce masanın üzerinden tepsiyi alıp oturma odasına kadar taşıdı, işte böyle,Ben yere sofrabezini hazırlamıştım ama bizimki önce koltukta denemeye başladı. Hoşuna gitti sanırım. Ben ona nasıl yapacağını önceden anlatmıştım. Ben göstermeden koyuldu çalışmaya..
Sonra yere oturduk. Birazcık da yerde denedik.
Yavaş yavaş sıkılmaya başladı elle kaseye taşıma çalışmasını denedi:) ve Şeker Atma Oyunu'ndaki gibi nohutları kolay yoldan boşalttı diğer kaseye:) Sıkılması şimdilik normal. Biraz daha üzerinde durabiliriz.
LinkWithin

Related Posts with Thumbnails