17 Mart 2011 Perşembe

Balık Tutma

Bu oyuncak, çocukların el-göz koordinasyonunu sağlayıcı bir oyuncak

Bu oyuncağı yaklaşık 3-4 ay önce aldığımızda ben bile yapmakta zorlanmış Gülsima’yı hiç uğraştırmadan bir kenara kaldırmıştım. Geçen gün koyduğum yerde kendi gördü ve “anne ben bununla oynamak istiyorum” dedi. Yapabileceğini pek ummuyordum ama yine de verdim. Ve beni çok şaşırttı yavrucum. Tüm balıkları tuttu oltasıyla. Balıklar dönerken açılan ağızlarına oltayı yerleştirmek o kadar da kolay değildi aslında.En son kalan balığı yakalayamayınca dönmekte olan düzeneği eliyle engelleyerek balığı tutmaya çalıştı:)

5 Mart 2011 Cumartesi

Kartepe'de Kar Keyfi

Bu sene kar yağmasını sabırsızlıkla bekledik. Yavru kuşumla şöyle bir güzel kar topu oynayamadık şimdiye kadar. Mevsimler eskisi gibi değil maalesef. Dünyanın dengesi bozulmaya başladı sanki. Küresel ısınma da kendisini yavaş yavaş göstermeye başlayınca bizim kardan adam yapma hayallerimiz suya düştü. Gülsima da kardan adamları ancak kitaplardan görür oldu. Kış mevsimini ve özellikle de karı çok seven biri olarak minik kuşumu bundan mahrum emek istemiyordum. Bu sebeple bu hafta sonu günü birlik Kartepe’ye gidelim dedik babamız ve amcamızla birlikte. Amcası taa yukarı kadar taşıdı sevgili yeğenini. Ve birlikte kaydılar. Aşağıdaki ilk resim amcamızla diğeri de babamızla:
Hava biraz sisliydi ama en azından kızak kayma ve kartopu oynama zevkini yaşadı yavrucuğum. Biz de kayak kayma zevkini yaşadık:) Gülsima da babasının kucağında kayak kaydı az da olsa ve telesiyeje bindi. O anı fotoğraflayamadık maalesef.

Yağmurun ardından dinlendiğimiz yerde de çok sevdiği şu tekerlemeyi söyledi:

Ellerim tombik tombik, kirlenince ne komik.
Kirli eller sevilmez, güzelliği görülmez.
Saçlarım bakım ister, hele dişler hele dişler,
Uzamasın tırnaklar, kirlenmesin kulaklar.
Bize pis derler pis derler, bize pis derler pis derler.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails