29 Eylül 2010 Çarşamba

B.E.O. - GüneşBüyüyorum Eğleniyorum Öğreniyorum etkinlik konusu Güneş olunca ne zamandır yapmak istediğim kolaj çalışmasını yaptık Gülsimayla. Dergiden sarı ve sarının tonlarında farklı nesnelerin resimelrini kestim. başka bir kartona da güneş resmi çizip kestim.

Kesilen nesneleri güneşe yapıştırmak da Gülsima'ya kaldı..
Bu da güneşimiizn yakından görüntüsü. İçindeki sarı renkli nesneleri görebilirsiniz. Mısır, patates kızartması ve koltuk en ilginç olanı..


21 Eylül 2010 Salı

Parmak Boyasıyla Hayvanlar

Bu hafta sonu Gülsimayla parmak boyası çalışması yapmaya karar verdik. Boyaları alalı bir kaç hafta oldu ama henüz siftah edememiştik. Gülsima da sürekli "anne boya yapalım" diye talepte bulunuyordu. Hazır halılarımız da yıkamaya vermişken rahat rahat çalışırız diye düşündüm. Okul Öncesi Magazin İnci Minci sitesinden de birkaç örnek bakıp defterimize kaydettim.

El baskısı ve ayak baskısı yaptık. Gülsima çok eğlendi:)

İşte hayvancıklarımız:


Tavşanlarımızı yaparken önce ellerimizi boyadık,Sonra baskımızı yaptık,

Ve işte tavşanlarımız:


Bu da kırmızı ve sarı boyanın karışımından elde ettiğimiz turuncu renkli ahtapotumuz:
Elimizde ahtapottan arta kalan boyayla yaptığımız balıklarımız.. Elimizi tekrar boyamadığımız için biraz belirsiz oldular:)


Bunlar da ayak parmağı baskısıyla yaptığımız tırtıllar:Bu çalışmalarımızı Gülsima'nın isteği üzerine odasına astık. Çok hoşuna gitti yavrumun:) Parmak boyasından sonra yaptığımız sulu boya çalışması çok ilgisini çekmedi.. Aklı diğerinde kaldı..

16 Eylül 2010 Perşembe

Kendi Portremizi Çiziyoruz


Montessori Semineri'nde gördüğüm bir etkinliği yaptık Gülsimayla. Aynaya bakarak kendi portremizi çizmeye çalıştık. Önce ben aynaya bakarak kendi portremi çizdim kağıda. Gülsima da aynı şekilde kendini çizdi. Güzel gözlerini boyamaya ela renk bulamadı ama:)LinkWithin

Related Posts with Thumbnails